Nezávazná
konzultace

Tepelný ohřev vody

Ohřívejte vodu sluncem a šetřete

Nechte si na střechu umístit solární panely, které transformují sluneční energii na elektrickou, použitou k ohřevu vody. Systém dále zahrnuje nový bojler, který umožňuje efektivní využití této energie pro ohřev vody, čímž výrazně snižujete náklady na teplou vodu a zároveň šetříte životní prostředí.

Výhody

 • Úspora nákladů. Roční úspora až 15 000 Kč na elektřině.

 • Předfinancování. Dotace pokryje převážnou část nákladů na instalaci a zařízení (viz. podmínky dotace). Peníze dostanete předem.

 • Záruka. 5letá záruka na celý systém, 25 let na solární panely.

 • Servis. Pravidelné roční servisní prohlídky zajištěné firmou (první prohlídka zdarma, následně dle platného ceníku).

 • Místní firma. Rychlá a spolehlivá instalace, lokální montážní a servisní tým.

 • Kvalita. Poctivá práce, za kterou si stojíme. Zkušení řemeslníci s potřebným vzděláním a certifikáty.

Jak to funguje??

Nainstalujeme na vaši střechu solární panely, které budou slunce měnit na elektrickou energii. Připojíme je k měniči napětí, aby se energie mohla využít k ohřevu. A aby to bylo kompletní, přidáme nový bojler na ohřev vody. Takto budete mít teplo od slunce – efektivně a bez zbytečných výdajů. Instalace je rychlá a čistá, a co víc, dotace „Nová zelená úsporám light“ vám pomůže pokrýt převážnou část nákladů (od 25.6.2024 dochází ke změně výše dotace, viz "podmínky dotace" níže).

Vaše cesta k teplé vodě zdarma

Podmínky dotace

Kolik získáte?

Od 25.6.2024 dochází ke změně podmínek dotací, bohužel dotace jsou sníženy

 • 50 000 Kč na solární termický nebo solární fotovoltaický ohřev vody využívající stávající bojler (musí být o objemu alespoň 120 l)

 • 70 000 Kč na solární termický nebo solární fotovoltaický ohřev vody s novým bojlerem

Finanční prostředky můžete čerpat předem – zálohou.

Podpoříme opatření provedená po 12. září 2022.

Žádat můžete i v případě, že jste již podali žádost o zateplení v období do 2. května 2023.

Kdo může žádat
 • Vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, ve kterém jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022

 • Vlastníci nebo spoluvlastníci trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci, ve které jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022

 • PODMÍNKA! Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení nebo přídavek na dítě.

Pokud nejsou splněny výše uvedené podmínky, vzniká poloviční nárok na dotaci, v maximální výši 35 000 Kč

Nejčastější dotazy

Co si mám připravit pro montáž?

Zajistěte prosím přístup na střechu a promyslete, kam byste chtěli umístit solární panely a střídač. Pokud si předem promyslíte, kudy vést kabely, pomůže to urychlit montáž. Nezapomeňte také uvolnit místo, kde se bude montovat. A káva pro montéry? Vždy oceněná, a kdo ví, možná si zaslouží i sušenku!

Jak dlouho bude trvat instalace mé FVE?

Montáž obvykle trvá 1-2 dny, v závislosti na konkrétních podmínkách u vás doma.

Uklidí si po sobě vaši montéři?

Ano, naši montéři jsou z domovů trénovaní, aby po sobě uklízeli :)

Reference

Blanka

Hradec

Instalace fotovoltaického systému pro ohřev vody od spol. Lekros překonala všechna moje očekávání. Tým byl nejen profesionální, ale i nápomocný při vysvětlování celého procesu. Teď užívám teplou vodu po celý rok s minimálními náklady na energii.

Jaroslav

Jihlava

Díky Lekrosu jsme si pořídili fotovoltaický ohřev vody a jsme nadšení. Systém je efektivní a už po několika týdnech používání vidíme výrazné úspory. Skvělá investice do budoucna, kterou bych doporučil každému, kdo chce šetřit a chránit životní prostředí.

Karel

Jemnice

Jsem velmi spokojený s fotovoltaickým ohřevem vody od Lekros.eu. Je to skvělý způsob, jak snížit naše energetické náklady a zároveň přispět k udržitelnosti. Instalace byla rychlá a bez problémů, a servis po prodeji je výborný.

Máte dotazy? Chcete nezávaznou kalkulaci pro váš domov?